טיפים לבריאות הרכב

כיצד לחסוך בדלק?

 

 

 

 

כיצד לחסוך בדלק?

כיצד לחסוך בדלק?מחיר הדלק נוסק לגבהים היסטריים ומכביד על ההוצאות המשפחתיות. כאן, במרכז שירות עדי, הכנו עבורכם רשימת עצות המיועדות לעזור לכם למקסם את תצרוכת הדלק שלכם (ק”מ לליטר) וזאת על מנת להקטין את ההוצאה על דלק ככל הניתן. אם יש לכם שאלות כלשהן, תרגישו חופשי ליצור קשר עם אנשי הצוות שלנו:

הקפידו על לחץ אוויר תקין בצמיגים: נסו להיזכר עד כמה קשה הרכיבה על אופניים כשלחץ האוויר בצמיגים נמוך. לפי אותו עקרון כשלחץ האוויר בצמיגים אינו תקין הרכב מתאמץ יותר ולכן תצרוכת הדלק עולה. לחץ אוויר תקין עשוי להפחית את צריכת הדלק בכ- 3%.

הקפידו לבדוק ולהחליף את פילטר האוויר: פילטר אשר סתום בלכלוך, אבק וחרקים מונע כניסת אוויר למנוע ויוצר תערובת “עשירת” דלק. כלומר, יותר מידי דלק נשרף ביחס לכמות האוויר. החלפת פילטר אוויר סתום עשויה להפחית את צריכת הדלק בכ- 10%.

דאגו שהמנוע שלכם יהיה מכוון כראוי: מנוע מכוון היטב משיג את האיזון הטוב ביותר בין כוח וחיסכון בדלק. הקפדה על החלפה בזמן של רכיבים כמו: פלאגים, חיווט, פילטר דלק וכד’ עשויה להפחית את צריכת הדלק בכ- 4%.

אל תהיו נהגים אגרסיביים: נהיגה אגרסיבית עלולה להגדיל את צריכת הדלק באחוזים ניכרים, הן בכבישים מהירים והן בנהיגה עירונית.

אל תגזימו בעמידה בניוטרל: כשהרכב מונע אך לא זז הוא עדיין צורך דלק, לכן מספיק לתת לרכב להתחמם דקה או שניים. כמו כן, בעצירות ארוכות יש לכבות את המנוע ולהתניעו מחדש כדקה לפני תחילת הנסיעה.

סעו על פי המהירות המותרת: ברוב המכוניות, צריכת הדלק עולה כשנוסעים מעל לכ-95 קמ”ש.

הימנעו מהעמסת דברים כבדים שאינכם זקוקים להם: תוספת משקל של 50 קילו עלולה להעלות את צריכת הדלק באחוז עד שניים.

כל התשובות נכונות: כל אחת מהעצות הנ”ל תפחתנה את צריכת הדלק, אבל אימוץ כולן יחד עשויה לשפר באופן משמעותי את תפוקת הק”מ לליטר ובכך לחסוך לכם כסף.

חזרה למעלה